10:00 - 17:00

Poniedziałek - Piątek

Calle Mar 5 local 15

03189 Orihuela Costa

+34 965 320 757

info@grupoquattro.pl

Lorca – warto zwiedzić

Lorca położona jest w południowo zachodniej części regionu MURCIA , jest miastem wielu kontrastów. Posiada cechy miasta historycznego jak również cechy miasta nowoczesnego.

Lorca to także ważne centrum handlowe , w tym celu posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć dróg, kolei i komunikacji miejskiej . Połączona jest z wszystkimi większymi  miastami jak Alicante ok. 150 km, Torrevieja  ok. 120 km.

Lorca jest jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych w regionie,posiada góry o wysokości 1500m w części północno – zachodniej region posiada 8 km malowniczych plaż.

To przyjazne i gościnne miasto posiada bogactwo zamków w tym kościołów, rzymskie wille i pałace jak również szereg niepowtarzalnych restauracji, które to cieszą się uznaniem zarówno mieszkańców jak i turystów.

W Lorce obchodzonych  jest wiele fiest i festiwali, Lorca najbardziej znana jest z obchodów „Wielkiego Tygodnia”, w tedy to na ulicach miasta mieszkańcy są przebrani wyszukane, historyczne stroje.

Jedną z ważniejszych atrakcji  turystycznych jest zamek forteza del sol czyli po prostu forteca słońca.  Nazwa to została dobrana idealnie ponieważ, kiedy to nad miastem zapada wieczór, mury zamku skąpane są ostatnimi promieniami słońca co daje piorunujące wrażenie. Jedną z wielu atrakcji jest zamkowa ptaszarnia, gdzie mieszkają sowy, sępy, orły i sokoły, można je podziwiać dwa razy w ciągu dnia na dziedzińcu zamku.

Zwiedzając zamek przenosimy się do czasów prehistorycznych  a aktorzy przebrani w średniowieczne stroje imitują ówczesne życie.

Powiązane posty

Po sasiedzku , czyli nie swieci garnki lepia …

Wszystkich zainteresowanych sztuką, historią naczyń użytkowych w na terenie Hiszpanii...

Kontynuuj czytanie

Nowe Lotnisko w Murcia

Mamy coraz więcej informacji, iż Międzynarodowe lotnisko w Murcia zostanie otwarte przed sezonem...

Kontynuuj czytanie

Zenia Boulevard – otwarcie

Pod koniec września zostanie otwarte centrum handlowe. Będzie to największe centrum handlowe w...

Kontynuuj czytanie

Dołącz do dyskusji