10:00 - 17:00

Poniedziałek - Piątek

Calle Mar 5 local 15

03189 Orihuela Costa

+34 965 320 757

info@grupoquattro.pl

KUCHNIA HISZPAŃSKA

Kuchnia Hiszpańska
Kuchnię Hiszpańską  ukształtowało bardzo wiele czynników. Jednym z wielu jest zarówno ukształtowanie terenu jak i cudowne położenie tego kraju, z nie kończącą się linią brzegową od Morza Śródziemnego po  Atlantyk . Jeżeli dodamy do tego obfitość świeżych dań, lokalnych oraz produktów  sezonowych o najwyższej jakości, szacunek do smacznego jedzenia oraz gościnność i hojności Hiszpanów, nie powinno dziwić nas, iż w repertuarze hiszpańskich kucharzy znajdziemy dużo wyśmienitych dań.

Historia kraju także ma duży wpływ na ówczesną kuchnię. Wcześni najeźdźcy zapoczątkowali uprawę winorośli i drzewek oliwnych. Maurowie jako pierwsi zbudowali systemy nawadniające , które to wspomagają wzrost roślin. Arabowie natomiast pozostawili po sobie morele, brzoskwinie, migdały, ryż, cytrusy oraz bakłażany. Krzysztof Kolumb natomiast uzupełnił w XV w. listę o zdrowe produkty i dołączył odkryte na Karaibach kolorowe słodkie i pikantne papryki. Kolumb sprowadził również ziarno kakaowe, ale to Hernan Cortes przywiózł w XVI w. sprzęt do wyrobu czekolady, spowodował tym ogólnie znaną miłość do czekolady. Jednym z ulubionych dań śniadaniowych Hiszpanów jest churros jest to ciastko smażone na głębokim oleju podawane z kubkiem gorącej czekolady. Do dziś tradycją Hiszpanii jest uczęszczanie codziennie na uliczne targi obfite w świeże ryby, warzywa, owoce jak również mięsa.

Tapas

Tapas to symbol hiszpańskiego stylu życia, relaks w ulubionym towarzystwie i wspólna radość ze spożywania produktów sezonowych podawanych w postaci drobnych przekąsek, do których świetnie pasuje zimne piwo lub białe wino. Tradycja tapas wzięła się ze starego zwyczaju oberżystów, przykrywających kieliszki wina pokrywkami w postaci suchej kiełbasy  i kromkami chleba, miało ta za zadanie chronić wino i piwo od kurzu i much. Obecnie na terenie całej Hiszpanii można spotkać wiele barów specjalizujących się w podawaniu tapas.

Powiązane posty

Po sasiedzku , czyli nie swieci garnki lepia …

Wszystkich zainteresowanych sztuką, historią naczyń użytkowych w na terenie Hiszpanii...

Kontynuuj czytanie

Co i kiedy kupowac i jesc ?

Jak wiadomo z turystyka i zwiedzaniem obcych zakątków bardzo blisko związane jest poznawanie...

Kontynuuj czytanie

Połączenie Katowice – Alicante

Linie lotnicze Ryanair oraz lotnisko Katowice ogłosiły nowe połączenie z Katowic do Alicante....

Kontynuuj czytanie

Dołącz do dyskusji