10:00 - 17:00

Poniedziałek - Piątek

Calle Mar 5 local 15

03189 Orihuela Costa

+34 965 320 757

info@grupoquattro.pl

Zakup nieruchomości w Hiszpanii w dobie kryzysu

Pogorszenie się sytuacji na rynku budowlanym było w znacznej mierze przyczyną kryzysu gospodarczego, którego skutki odczuła przede wszystkim Hiszpania. Specjaliści szacują że ceny nieruchomości w niektórych regionach spadły nawet do 40% i te statystyki dotyczą głównie wybrzeża. Paradoksalnie druzgocące informacje dla rządu są pozytywną wiadomością dla inwestorów.

Bieżąca sytuacja na rynku ma jednak swoje plusy. Luksusowe domy i mieszkania w doskonałych lokalizacjach to nieruchomości, które na rynku pożądane są nawet w dobie kryzysu. Hiszpania jest jednym z popularniejszych wakacyjnych kierunków turystycznych w Europie. W związku z recesją właściciele skłonni są negocjować i często są zmuszeni zaakceptować dużo niższe oferty cenowe. Dla kupującego oznacza to możliwość dokonania korzystnej transakcji po cenach nieosiągalnych w ostatnich latach.

Passa na rynku nieruchomości nie trwa wiecznie, ponieważ rozwija się cyklicznie. Obserwując aktualną sytuację na Costa Blanca można dojść do wniosków że rynek powoli się stabilizuje.
W perspektywie długoterminowej, wysokiej klasy nieruchomości w Hiszpanii są wciąż dobrym sposobem lokowania kapitału a ci, którzy na zyski mogą poczekać powinni zainteresować się hiszpańskim rynkiem właśnie teraz.

Analitycy zapewniają że długoterminowe inwestycje takie jak zakup nieruchomości w Hiszpanii są dobrym sposobem lokowania kapitału, a moment na kupno prawdopodobnie najlepszy.

Hiszpania wskaźnik PKB

PKB w Hiszpanii w ostatnich latach.

Powiązane posty

Nowe nieruchomości w Arenales del Sol z TM Grupo Inmobiliario

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą firmy TM Grupo Inmobiliario w miejscowości Arenales...

Kontynuuj czytanie

Wzrost podatku przy kupnie nieruchomosci z rynku wtornego.

Rząd Wspólnoty Autonomicznej Valencia nie oszczędza kupujących nieruchomości z rynku...

Kontynuuj czytanie

Wzrost podatku VAT od stycznia 2013

Hiszpański rząd podnosi podatek VAT na zakup nowych nieruchomości od stycznia 2013. Tym samym...

Kontynuuj czytanie

Dołącz do dyskusji