10:00 - 17:00

Poniedziałek - Piątek

Calle Mar 5 local 15

03189 Orihuela Costa

+34 965 320 757

info@grupoquattro.pl

Średniowieczny bazar w Orihuela

Od 4 do 6 lutego odbędzie sie kolejna edycja – Średniowieczna Orihuela .Przedsięwzięcie odbędzie się poprzez odtworzenia bazaru z epoki średniowiecza ,który zajmie powierzchnie o rozciągłości około 5 km starego miasta Orihuela , od Monumentu Santo Domingo po Kościół Santiago .Bazar będzie tworzyło więcej niż 400 stoisk z wyrobami odpowiadającymi epoce , występy teatrów ulicznych ,muzyków, grup tanecznych ,warsztaty rzemieślnicze ,wystawy broni ,turnieje konne ,parada wojsk ,pokazy ptaków drapieżnych, degustacje potraw i wiele innych atrakcji dla zaspokojenia każdego widza.

Na terenie całej Hiszpanii organizuje się podobne imprezy w wielu miastach ,każde z nich szczyci się swoja świetnością ,jednak od wielu lat Orihuela Mediawal uważana jest za najlepsza. W zeszłym roku bazar średniowieczny odwiedziło więcej niż 500 000 osób. Dzięki swej historycznej architekturze, Orihuela ma doskonałe warunki aby na chwile powrócić do średniowiecza .

W piątek, 4 lutego o godzinie 12 .00 odbędzie się inauguracja Średniowiecznej Orihuela. W pozostałe dni , imprezy rozpoczyna się od godziny 10.00 , można się spodziewać, ze niektóre stoiska będą zamknięte w godzinach sjesty, czyli od 14.00 do 16.00, potem zabawa będzie kontynuować do późnych godzin nocnych, do dnia zakończenia bazaru ,niedzieli 6 lutego.

Powiązane posty

Święcenie koszyków Wielkanocnych

W sobotę 4 kwietnia, w polskiej parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła o godzinie 11- tej...

Kontynuuj czytanie

Feria De Mayo – Torrevieja.

Święto majowe w Torrevieja, jest jedną z najważniejszych i najbardziej malowniczych festynów...

Kontynuuj czytanie

Wielkanoc w Torrevieja – procesje

Procesje związane z Wielkim Tygodniem rozpoczynają się już od Niedzieli 29 marca a zakończa...

Kontynuuj czytanie

Dołącz do dyskusji