10:00 - 17:00

Poniedziałek - Piątek

Calle Mar 5 local 15

03189 Orihuela Costa

+34 965 320 757

info@grupoquattro.pl

Spacer ulicami Torrevieja.

Na wycieczkę wystarczy poświęcić 3 godziny nie zależnie od pory dnia.

Rozpoczynając od Paseo Maritimo czyli nadmorski pasaż Juan Aparicio , gdzie wspaniale widoki zachwycą każdego .

W pierwszej kolejności natkniecie sie Państwo na Rzeźbę Pięknej Loli siedzącej na ławce i wpatrującej się w morze wyczekując powrotu męża. Chwilę później następny postument symbolizujący ludzi pracujących na Morzu. W pobliżu znajduje sie wiele barów i restauracji oferujących swoje usługi przez cały dzień.
Kontynuując trasę kolejnym jest pasaż Dique de Levante, zbudowany z drewna i stali wspaniale komponując się z naturalnym ukształtowaniem wybrzeża. Po drodze napotkacie Państwo kolejna statuę kobiety żegnającej się z rybakiem.

Kolejnym punktem, jest pasaż Wolności (Paseo Libertad) potocznie zwanym „Hippies” gdzie liczne stoiska z pamiątkami, ozdobami i innymi przedmiotami tzw. „wyroby artystyczne” zapełnią czas przepychem i rozmaitością. Pasaż kończy się, wspaniale wkomponowaną, ogromną fontanna, wokół której można przysiąść na jednej z ławek. Całość tworzy kompozycja ceramicznej mozaiki odtwarzającej morskie fale.
Kolejną ciekawostką jest Stare Kasyno ,w którym obecnie mieści się wspaniała kawiarnia ,odbywają się tam spotkania i wystawy. Jest to jeden z bardziej emblematycznych budynków w Torrevieja.
Na przeciwko kasyna znajduje się bar La Marina, uznany za najstarszy w Torrevieja, gdzie można skosztować wspaniale przysmaki tak zwane „Tapas” oraz dania ze świeżych ryb złowionych u wybrzeży Torrevieja.

Kontynuując wycieczkę przez pasaż Vista Alegre kolejną atrakcją jest Pomnik Muzyków z Torrevieja , najbardziej fotografowany przez turystów.
Wycieczkę zakończy „Eras de la Sal”- czyli Historyczny Industrialny Kompleks z XVIII w. składający się z doków i filarów tworzących miejscowa wytwornie wydobycia soli. W kompleksie znajduje się tez Muzeum Morza i Soli gdzie znajdziecie Państwo ważne i ciekawe informacje o mieście, jaki jego historii.

Dla lepszej orientacji zamieszczamy mapkę z oznaczoną trasą.

Powiązane posty

Święcenie koszyków Wielkanocnych

W sobotę 4 kwietnia, w polskiej parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła o godzinie 11- tej...

Kontynuuj czytanie

Feria De Mayo – Torrevieja.

Święto majowe w Torrevieja, jest jedną z najważniejszych i najbardziej malowniczych festynów...

Kontynuuj czytanie

Wielkanoc w Torrevieja – procesje

Procesje związane z Wielkim Tygodniem rozpoczynają się już od Niedzieli 29 marca a zakończa...

Kontynuuj czytanie