10:00 - 17:00

Poniedziałek - Piątek

Calle Mar 5 local 15

03189 Orihuela Costa

+34 965 320 757

info@grupoquattro.pl

Po sasiedzku , czyli nie swieci garnki lepia …

Wszystkich zainteresowanych sztuką, historią naczyń użytkowych w na terenie Hiszpanii zapraszamy na przygodę „naczyń z duszą” .
To wyjątkowe miejsce to frajda nie tylko dla miłośników antycznych naczyń użytkowych ale to przede wszystkim działający warsztat terakoty, glazury i garncarstwa. Zapraszamy po sąsiedzku do zaprzyjaźnionego z naszym biurem Antionia Cid Menchen, właściciela Galerii Collage.

Sztuką garncarstwa zwanej w Hiszpanii „alfeleria” właściciel galerii zajął się ponad 30 lat temu. Wtedy tez postanowił zostawić karierę za sobą i spróbować zupełnie czegoś innego. Osiadł na Teneryfie, gdzie w wynajętym domu oddał się swojej pasji. Wcześniej jednak zanim osiadł na wyspie odwiedził kilkadziesiąt warsztatów na terenie Hiszpanii min. w La Bisbal na Costa Brava, Buno w Galicji i wiele innych. Tam szkolił swój warsztat i rozwijał swoja pasję.

Dom na Teneryfie z czasem stał się własnością Antonio, w którym przez 25 lat oprócz własnego warsztatu prowadził muzeum antycznej ceramiki użytkowej.
Po 33 latach działalności na Teneryfie nasz bohater pojawił się w Cabo Roig, Orihuela Costa gdzie stworzył własna unikalną kolekcję biżuterii , obrazów, mebli i innych obiektów użytkowych.
Właściciel przez lata zgromadził liczną kolekcje wyjątkowych naczyń, które można podziwiać oraz zakupić w obecnej galerii Collage.

Wszystkich naszych Klientów i zainteresowanych zapraszamy serdecznie do odwiedzenia tego magicznego miejsca.

Właściciel mówi w języku hiszpańskim, niemieckim, angielskim i z miła chęcią wtajemniczy Państwa w antyczny świat terrakoty.

Własnoręcznie projektowana i wyrabiana biżuteria z pewnością będzie oryginalnym prezentem z wakacji w Hiszpanii.

Powiązane posty

Święcenie koszyków Wielkanocnych

W sobotę 4 kwietnia, w polskiej parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła o godzinie 11- tej...

Kontynuuj czytanie

Feria De Mayo – Torrevieja.

Święto majowe w Torrevieja, jest jedną z najważniejszych i najbardziej malowniczych festynów...

Kontynuuj czytanie

Wielkanoc w Torrevieja – procesje

Procesje związane z Wielkim Tygodniem rozpoczynają się już od Niedzieli 29 marca a zakończa...

Kontynuuj czytanie