10:00 - 17:00

Poniedziałek - Piątek

Calle Mar 5 local 15

03189 Orihuela Costa

+34 965 320 757

info@grupoquattro.pl

Aitana Safari Park

Aitana Safari Park położony jest w pięknym miejscu na 1000 m npm w górach, oddalony o 33 kilometry w głąb lądu od Benidormu.

Na powierzchni 1.500.000 m² zwiedzający mogą oglądać dzikie zwierzęta w nowy, niekonwencjonalny sposób, który poprzez możliwość poruszania się między nimi daje niepowtarzalne przeżycia.

Mogą Państwo poczuć się podczas wycieczki po parku jak na naturalnej, afrykańskiej sawannie, mongolskim lub indyjskim stepie, czy też w Ameryce Południowej.

Park oferuje tradycyjna hiszpańską restauracje jak i również teren piknikowy

Terra Natura

Terra Natura stanowi miejsce, w którym spotykają się cztery kontynenty i cztery żywioły – Pangea – ogień, Ameryka – powietrze, Azja –ziemia oraz Europa – woda. Zwiedzający mogą nie tylko podziwiać różnorodność fauny i flory. Na 32 hektarach przebywa około 1500 zwierząt, w tym 50 gatunków zagrożonych, żyjących swobodnie w środowisku zbliżonym do naturalnego, bez widocznych ograniczeń, co pozwala nawiązać z nimi bezpośredni kontakt. Jednocześnie Terra Natura, to kompleks restauracji, sklepów, punktów usług – parkingi, bankomaty, place zabaw, obfitujący w szereg imprez i atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych, takich jak choćby przejażdżka na wielbłądzie lub zjazd tyrolką.

Terra Mitica

Terra Mitica to jedyny w Europie, olbrzymi park tematyczny na obrzeżach miejscowości Benidorm. Na całość składa się prezentacja 5 starożytnych krain z zachowaniem wyjątkowej dbałości o szczegóły, są to – Egipt, Grecja, Rzym, Iberia oraz Wyspy. I tak goście mają okazję przejść przez mykeńską Bramę Lwów, rozejrzeć się po Koloseum a następnie zwiedzić łazienki w egipskich świątyniach. Do największych atrakcji zaliczana jest największa na starym kontynencie kolejka górska z drewna, a także lotem Feniksem.

Atmosferze sprzyjają liczne spektakle taneczne, turnieje, przedstawienia – gladiatorzy, piraci oraz szeroka oferta restauracji i barów.

Szkola nurkowania

Promocję nurkowania u wybrzeża Costa Blanca zapewnia Max Scuba Diving – profesjonalna szkoła nurkowania, która dzięki wysokim kwalifikacjom swoich pracowników dostarcza swoim kursantom niezapomnianych wrażeń oraz pozwala odkryć tajemnice głębin. Doświadczeni instruktorzy nie tylko dbają o pełne bezpieczeństwo swoich podopiecznych ale także o dobrą zabawę.

Szkoła zaprasza zarówno grupy jaki i klientów indywidualnych, zachęca do nauki, ale jednocześnie proponuje podwodne wycieczki z przewodnikiem.

Max Scuba Diving gwarantuje doskonałe przygotowanie do podwodnej przygody zarówno w praktyce jak i w teorii – będąc członkiem PADI oferuje naukę teoretycznych podstaw nurkowania w systemie e-learning w zaciszu domowego ogniska. Dzięki temu nawet z dala od głębin można poczuć się jak w podwodnym świecie.
Safari

Aby spędzić dzień inaczej, wystarczy skorzystać z oferty Rio Safari – istniejącego od 1982 roku parku przyrody, gdzie w otoczeniu 4000 palm ma się niepowtarzalną okazję skorzystać z przejażdżki wśród dzikich zwierząt. Park oferuje również szereg atrakcji – pokazy lwów morskich, zwiedzanie małpiarni, ptaszarni i wiele, wiele innych. W okresie letnim relaks zapewniają znajdujące się na terenie parku baseny. Całość uzupełnia szeroka gama gastronomiczna oraz miejsce na urządzanie pikników, które gwarantuje maksymalny wypoczynek na łonie natury.

Muzeum motoryzacji

Valle de Guadelst, to miejsce obowiązkowe nie tylko dla miłośników motoryzacji. Tworzona przez 25 lat z miłości do pojazdów przez Ricardo Francesca kolekcja ponad 100 odrestaurowanych motocykli i samochodów z lat 20-tych do 70tych, zachwyci każdego. Wystawę uzupełniają drobiazgi w podobnym wieku – maszyny do szycia, maszyny do pisania, telefon, radio – co pozwala przez ,moment poczuć klimat tamtych lat.

Muzeum znajduje się w samym sercu doliny rzeki Guadalest, około 20 km od Benidorm. Dla zwiedzających zadbano o parkingi, restauracje i miejsca do odpoczynku.

Mondo Mar i Aqualandia

Mundo Mar

Ten ogromny ogród zoologiczny odkrywa przed zwiedzającymi bogactwo egzotycznego świata zwierząt – lwy morskie, sowy, żółwie, pingwiny, lemury, flamingi oraz znacznie więcej. Główną atrakcję stanowią pokazy tresury fok i delfinów – to prawdzie widowisko dla całej rodziny. Zaplecze gastronomiczne pozwoli Państwu spędzić na rozrywce choćby cały dzień.

Aqualandia

Dla wielbicieli wypoczynku w wodzie nie ma lepszego miejsca niż Aqualandia. Big Bang, splash, zig zag, Czarne dziury, Laguna, Niagara, Jacuzzi a może relaksacyjny spływ Amazonką? To wszystko i o wiele więcej w jednym miejscu, nie można się nudzić. Dla młodzieży, dla rodziny, dla każdego. Czysta przyjemność i rozrywka pod hiszpańskim słońcem.
WYZNACZ TRASĘ DOJAZDU

Corrida

Popularna w całej Hiszpanii i nie tylko – korzeni doszukuje się już w XII wieku – rytualna walka z bykiem. Widowisko składało się z kilku etapów. Po wpuszczeniu byka na plac, torreadorzy drażnili go płachtami, aby sprowokować do walki, wtedy na scenie pojawiał się pikador, który jadąc na koniu miał za zadanie wbić lancę w kark byka. Następnie banderilleros – piesi – krótkimi włóczniami atakowali byka w to samo miejsce. Ostatecznie na scenie pojawiał się matador, którego zadaniem było zabicie byka szpadą poprzez trafienie w niewielki punkt na karku. Powodzenie za pierwszym razem oznaczało zwycięstwo, zachwyt widowni oraz nagrodę – odcięcie ucha byka lub ogon.

Obecnie walki są mniej krwawe i nie zawsze kończą się śmiercią zwierzęcia.

Jaskinie Busot

Busot to niewielka, malowniczo położona wioska, oddalona od Benidorm około 40 km. W otoczeniu gór, z przepięknymi widokami, Busot gwarantuje odpoczynek bierny i aktywny bez miejskiego zgiełku i betonowych osiedli.

Przede wszystkim warto zwiedzić pobliskie jaskinie Cuevas del Canalobre – główna krasowa komora kompleksu ma o doskonałą akustykę, co potwierdzają odbywające się tam koncerty i festiwale ludowe. Sklepienie jaskini do złudzenia przypomina katedrę, dodatkowo bogato zdobioną wapiennymi formacjami w kształcie świeczników – stąd nazwa jaskiń. Tajemnice jaskiń można bez pośpiechu zwiedzić pod opieką przewodnika.

Gokarty

Dla każdego, kto choć przez jeden dzień, chciałby się poczuć jak mistrz Formuły , Go-karts Orihuela Costa ma doskonałe rozwiązanie – profesjonalne gokarty na świetnie przygotowanych torach wyścigowych dla każdego od 5 do 100 lat.

Ryk silników, zawrotne tempo, adrenalina i przepis na niezapomniane wrażenia gotowy! A na zmęczonych rajdowców czekają restauracje z tarasami widokowymi oraz wyścigowymi grami video.

Fabryka czekolady

Dla gustujących w czekoladowych smakołykach godnym polecenia miejscem jest fabryka czekolady Valor znajdująca się w miejscowości Villajoyosa, pomiędzy Alicante a Benidorm. Założona w 1881 roku po dziś dzień zdumiewa smakiem, który daje tej firmie czołowe miejsce wśród firm w Hiszpanii. Poza walorami smakowymi– nazwa fabryki mówi sama za siebie, klienci na całym świecie chwalą sobie także opakowania czekolad, bombonierek i innych produktów firmy.

128 lat tradycji daje solidne fundamenty dla muzeum czekolady – dzięki temu rzesze mogą poznać historię oraz tajniki powstawania tego popularnego produktu a i zaopatrzyć się w drobne upominki w przylegającym sklepiku.

Blota lecznicze

San Pedro del Pinatar, to żeglarska miejscowość na wybrzeżu Costa Calida, jest w tym rejonie jednym z głównych miast turystycznych. Główną atrakcją – obok szerokiej gamy sportów wodnych, są błota lagunowe zawierające siarkę a także wysoki poziom potas, wapnia i magnezu. Wierzy się, że są przydatne w leczeniu takich schorzeń jak reumatyzm, chorób skóry i ran. Ich zastosowanie znane było znane już w starożytności a cały proces polega na wysmarowaniu ciała błotem, następnie się czeka na słońcu aż ciało wyschnie i zmywa się wodą morską.