10:00 - 17:00

Poniedziałek - Piątek

Calle Mar 5 local 15

03189 Orihuela Costa

+34 965 320 757

info@grupoquattro.pl

Costa Blanca to miejsce dla każdego miłośnika fiest, czyli świąt. Turystów nie powinien dziwić widok kolorowych tłumów, muzyka, ognie, strzelanie z arkebuzów itp. Bo to na Białym Wybrzeżu rzecz zupełnie normalna podobnie jak procesje i pielgrzymki. Najbardziej znana prowadzi do klasztoru Santa Faz, w pierwszy czwartek po niedzieli wielkanocnej. Gromadzi ona tysiące pielgrzymów podróżujących do miasta San Juan w którym odbywa się w tym czasie niezwykły kiermasz.

Wyjątkowo barwnie obchodzi się w tych okolicach Wieli Tydzień. Procesje odbywają się praktycznie wszędzie, a najbardziej znane mają miejsce w Orihuela (tradycja z diablicą z Bussy która nie ma wstępu do chrześcijańskich świątyń), Crevillente (procesje z rzeźbami i towarzyszeniem chórów wykonujących stare pieśni religijne) i Alicante.

Kolejne hucznie obchodzone święto to Święto Ognia (Las Hogueras) – trwa od 20 do 24 czerwca i jest powitaniem lata. Całe Alicante zamienia się wtedy w miejsce zabawy – a stawiane w tym czasie humorystyczne monumenty zwane „hogueras” ostatniego dnia święta zostają spalone.

W większości miast białego wybrzeża obchodzi się też wspólne święto Mauretanów i Chrześcijan. Odtwarza się wtedy historyczne bitwy , ogląda defilady i doskonale się bawi.