10:00 - 17:00

Poniedziałek - Piątek

Calle Mar 5 local 15

03189 Orihuela Costa

+34 965 320 757

info@grupoquattro.pl

Północ Costa Blanca wyróżnia się szerokimi, głębokimi dolinami – dolina Laguart, Gallinera i Seta. Na całym obszarze występuje wiele parków przyrodniczych, m.in. carrascar w Font Roja, Sierra Mariola, Solanki w Santa Pola czy Hondo w Elx-Crevillent.

Marina alta – Wysokie Wybrzeże – północna część prowincji Alicante, ma niezwykle urozmaiconą rzeźbę terenu – wysokie pasma górskie, liczne urwiska, jaskinie, doliny i postrzępioną linię brzegową, a także urocze zatoczki o zaokrąglonych krawędziach.

Na południu od Marina Alta rozciąga się Marina Baixa – Dolne Wybrzeże o znacznie łagodniejszym wybrzeżu, jednak teren wciąż jest górzysty, zdominowany przez góry Serra d’Aitana, których najwyższy punkt jest na wysokości 1500m.

Białe wybrzeże to teren przede wszystkim zróżnicowany. Mniejsze i większe wzgórza przecinają rozległe doliny takie jak Laguart, Gallinera czy Seta. Również pod względem urbanistycznym ten region jest bardzo zróżnicowany – wiekowe miasta Maurów sąsiadują tu z typowymi średniowiecznymi osadami. Również jeśli chodzi o roślinność, Białe Wybrzeże ma wiele do zaoferowania – osiem parków przyrodniczych: Carrascar w Font Roja, Sierra Mariola, Penon w Ifach, Marjal Pego-Oliva, Sierpa w Montho, Hondo w Elx-Crevillent, Jezioro w La Mata i Torrevieja, Solanki w Santa Pola.

Północ Costa Blanca to tak zwane Wysokie Wybrzeże – Marina Alta. Przecina ono łańcuch górski w taki sposób, że ten dosłownie tonie w morzu. Miłośnicy jaskiń, małych odizolowanych zatoczek i stromych wysokich urwisk będą się tu czuli wspaniale.

Marina Baixa, czyli Dolne Wybrzeże to obszar znacznie mniej niedostępny niż Marina Alta. Znajduje się tu wiele piaszczystych plaż (np. Benidorm) oraz urwiska z urokliwymi zatoczkami wtopionymi w łańcuch Górski Gelada.

Południe Costa Blanca to nie tylko rozległe słoneczne plaże z czystym piaskiem. To też parki przyrodnicze – Lagunas de la Mata i Hondo w Elche. Ujście rzeki Segura to wspaniały sosnowy las stanowiący naturalną barierę dla wydm. Na wyspie Tabarca położonej u wybrzeży Santa Poli, znajduje się założony w 1986 roku rezerwat przyrody mogący poszczycić się bogactwem głębin i morskiej fauny. Wybrzeże to oprócz uroczych miejsc również raj dla żeglarzy – ponad 10 tysięcy cumowisk, 17 klubów żeglarskich, sześć portów sportowych to prawdziwy raj dla pływających. Tych którzy lubią tylko oglądać piękne łodzie zainteresuje zapewne, że regularnie na Costa Blanca organizowane są mistrzostwa – np. Regaty Costa Blanca.

Tym, co przyciąga na Białe Wybrzeże największa liczbę turystów, są przepiękne plaże – w sumie ponad 200 kilometrów. Wspaniały klimat, całoroczne słońce a do tego wyposażenie w elementy niezbędne dla niepełnosprawnych, prysznice, parkingi, telefony, restauracje i tym podobne sprawiają, że plaż aż nie chce się opuszczać. Łatwo za to na nie trafić, bo wszystkie drogi dojazdowe są doskonale oznakowane. Warto wspomnieć, że plaże Costa Blanca otrzymały 48 niebieskich flag przyznawanych za ochronę środowiska