10:00 - 17:00

Poniedziałek - Piątek

Calle Mar 5 local 15

03189 Orihuela Costa

+34 965 320 757

info@grupoquattro.pl

Orihuela

Orihuela, to miasto położone na terenie Costa Blanca, odległe od Alicante o 59 km. Miejscowość przesycona historycznymi zaszłościami – może tu odnaleźć wpływy baroku, renesansu i gotyku. O bogatym spadku historycznym świadczy chociażby system irygacyjny na rzece Segura, którego początki sięgają obecności arabskiej na tym obszarze. Technologia ta pozwoliła na rozwój hodowli drzewek pomarańczowych i cytrynowych, a także warzyw.

Wybrzeże Orihuela Costa ciągnie się 16 km wzdłuż linii brzegowej Hiszpanii i charakteryzuje się mnogością pięknych plaż, m.in. Punta Prima, La Zenia oraz Cabo Roig. Plaże te posiadają Niebieską Flagę, która oznacza spełnienie europejskich norm w zakresie ochrony środowiska. Wybrzeże jest w pełni zurbanizowane, zapewnia turystom szereg rozrywek i usług, większość z plaż jest tez dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

Murcia

Murcia jest liczącą ok 450 000 mieszkańców stolicą hiszpańskiej prowincji o nazwie Murcia. Założona w 831 roku przez Arabów, którzy opuścili te rejony w XIII pozostawiając wyraźny ślad nie tylko w kulturze, ale nawet w języku. Miejscowy dialekt zawiera wiele słów arabskich.

Najważniejszą budowlą Murcia jest druga co do wielkości w Hiszpanii gotycka katedra Santa Maria, której budowa rozpoczęła się w XIV wieku. Budowla ta ma 25 dzwonów, przepiękną barokową fasadę z marmuru i korynckie kolumny.

Będąc miastem uniwersyteckim, Murcja jest centrum kulturalnym regionu – opera, teatr, przedstawienia muzyczne i wiele innych stanowią jedną z atrakcji dla licznie przybywających turystów.

Centralne ulice miasta, to Plateria i Traperia, które zawdzięczają swoje nazwy sprzedającym tu handlarzom jedwabiu i producentom srebra.

Dla spragnionych słońca ważna informacja – w tym rejonie słońce świeci najdłużej w Europie – 315 dni!

La Manga

La Manga to urokliwy cypel oddzielający Morze Śródziemne od laguny Mar Menor, długi na ok 22km.

Znana jest na całym świecie z kompleksów golfowych, a także ośrodków sportowych odwiedzanych przez najlepsze kluby piłkarskie Europy. Jednocześnie laguna Mar Menor z średnią temperaturą 18 stopni, stanowi centrum sportów wodnych – 13 szkół nurkowania, kluby żeglarskie, windsurfing, narty wodne i wiele innych, przez cały rok.

Elche

Miasto położone w prowincji Alicante w odległości 15km od Morza Śródziemnego, podzielone na dwie części przez skromną rzekę Vinalopó.

Swoje początki zawdzięcza Iberyjczykom, ale prawdziwy rozwój miasta w starożytności przypada na okres panowania Rzymian, którzy utworzyli tu swoją kolonię. W XIII wieku przejęto Elche od Maurów i nic nie stanęło na drodze dalszego rozwoju regionu.

Elche słynie głównie z Palmeral de Elche – tysiącletniego lasu palmowego, w którym rośnie ok 200 000 palm. Wyjątkowość tego miejsca potwierdza ogłoszenie go Światowym Dziedzictwem Kulturowym i Przyrodniczym UNESCO w 2000 roku jako przykład unikalnej agrokultury arabskiej na Starym Kontynencie.

Szczególną atrakcją jest zabytkowa rzeźba znaleziona w 1897 roku, której powstanie datuje się na 400-300 r p.n.e., przedstawiająca popiersie młodej, zamożnej kobiety – La Dama de Elche. Obecnie można ją podziwiać w Narodowym Muzeum Archeologicznym w Madrycie

Elche słynie także z przemysłu obuwniczego, będącego podstawa tej branży w całej Hiszpanii a także Europy. Znajduje się tu ok 1000 fabryk obuwniczych.

Cartagena

Miasto założone w 227 r p.n.e. przez Hasdrubala Barkasa pod nazwą Quart Hadasht. Do XIII wieku miasto było kolejno zajmowane przez Rzymian, Bizancjum, Wizygotów, Arabów, aż w końcu zostało włączone do Aragonii przez Jakuba I Zdobywcę.

Dzięki swojemu strategicznemu położeniu Cartagena łączy w sobie wiele kultur, co udowadnia projekt ‘Kartagena – Port Kultur”, przybliżający turystom bogactwo historyczne i dziedzictwo kulturowe regionu, które bywa przytłumione przez masowe rozrywki skierowane do odwiedzających.

Ponadto w czerwcu odbywa się tu Tydzień Morski, a w lipcu festiwal Mar de Musical. Dla kinomanów przeznaczony jest listopad i Międzynarodowy Festiwal Filmu Morskiego.

Wśród starożytnych zabytków warto wymienić rzymski teatr Carthago Nova, pozostałości po katedrze Santa Maria la Vieja lub zamek Concepción. Z barokowych i neoklasycznych budowli wyróżniają się kościoły El Carmen, Santo Domingo oraz Santa Maria de Gracia.

Na trasie zwiedzania Cartageny nie powinno zabraknąć Muzeum Marynarki Wojennej czy muzeum Carmen Condo-Antonio Moliner.

Benidorm

Jeszcze 40 lat temu Benidorm był tylko mała wioską rybacką i nie stanowił specjalnej atrakcji turystycznej, pomimo oczywistych zalet naturalnych.

Obecnie jest to jeden z największych hiszpańskich kurortów, którego linię brzegową wyznaczają imponujące budynki sięgające aż do chmur. Widoczne już z daleka, zapowiadają niekończącą się rozrywkę w czystej postaci, co mogą potwierdzić 4 miliony turystów odwiedzających to miejsce co roku.

Miasto zapewnia niezliczoną ilość pubów, klubów, restauracji, barów i sklepów. Mówi się, że życie nie starczyłoby na zwiedzenie ich wszystkich. Wisienkę na tym torcie stanowi Playa de Levante – dwukilometrowy pas złotego piasku.

Alicante

Położone w południowej Walencji Alicante jest stolicą prowincji o tej samej nazwie. Stanowi jeden z najważniejszych portów Hiszpanii od strony Morza Śródziemnego i jest połączone koleją z Madrytem i Murcją.

Alicante stanowi centrum turystyczne Białego Wybrzeża. Plaża w San Juan de Alicante należy do jednej z ulubionych plaż zarówno Hiszpanów jak i zagranicznych gości – Francuzów, Brytyjczyków, Niemców.

Miasto jest położone u stóp góry, której szczyt zdobi starożytna twierdza Castillo de Santa Barbara.

Do pozostałych atrakcji turystycznych zalicza się wyspę Tabarca, przejazd wybrzeża Costa Blanca pociągiem a także wycieczki po okolicznych miejscowościach.

Nocą miasto tętni życiem, a okoliczne dyskoteki i kluby zapewniają dobrą zabawę do białego rana.

Torrevieja

Pierwotnie była to mała rybacka wioska, uzależniona od „białego złota”, którym była wydobywana tu sól. Morze i sól przez wiele lat stanowiły o bycie tutejszej ludności. Obecnie słone jeziora, które były źródłem białego złota stanowią Parki Narodowe i zachwycają różnorodnością zamieszkującego je ptactwa.

Rozkwit miejscowości przypada na XIX wiek, gdy król Karol IV przeniósł do Torrevieja administracje kopalni soli, a następnie zadbał o rozwój infrastruktury i wymiaru sprawiedliwości.

Aż do dziś sól jest towarem eksportowym numer jeden, a Torrevieja jest jednym z czołowych producentów soli w Europie.

Nie można mówić o tej miejscowości bez wspomnienia o trzęsieniu ziemi z 1829 roku.

Obecnie Torrevieja znana jest szerzej jako miejscowość turystyczna. Zdrowy mikroklimat zapewniony przez złoża soli, przepiękne plaże, dobra komunikacja – tylko godziną drogi od lotniska Alicante i pół godziny od lotniska w Murcji – przez cały rok przyciągają rzesze turystów.