10:00 - 17:00

Poniedziałek - Piątek

Calle Mar 5 local 15

03189 Orihuela Costa

+34 965 320 757

info@grupoquattro.pl

Arenales del Sol

Jest idealnym miejscem do spędzenia wakacji. Zlokalizowane 8 kilometrów na południe od Alicante. Posiada jedne z najlepszych plaż w Hiszpanii z krystalicznie czystą wodą. Rozciągające się od Alicante do Santa Pola właśnie dzięki nim miejscowość ta zawdzięcza swoją nazwę „Słoneczne Piaski” ( hiszp. Arenales del Sol ). Arenales del Sol zachęca do korzystania z kąpieli morskich w krystalicznie czystych wodach Morza Śródziemnego, bądź do spacerów po czystej piaszczystej plaży. Znajduje się niezliczona ilość barów, restauracji, sklepów, oraz apartamentów na wynajem. Można tu rozkoszować się urokami spokojnej okolicy z widokami na Morze Śródziemne przy jednoczesnym dostępie do usług miasta, które znajduje się około 10 minut jazdy samochodem.

Aspe

Aspe to malowniczo położone miasteczko wewnątrz prowincji Alicante. Populacja wynosi 17000 osób. Miasteczko oferuje wiele udogodnień i sklepów. W zasięgu 10 minut można dojechać do autostrady A-7 i pojechać do Elche, w którym można znaleźć atrakcje należące do Światowego Dziedzictwa kultury: Las palmowy oraz Misteri (obchody religijne).
Cabo Roig

To niezwykle popularna miejscowość wśród turystów, głównie ze względu na dogodny klimat, oraz zapierające dech w piersiach widoki. W dzień piękne plaże w zatokach i tutejsza przystań sprawiają idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, zwłaszcza że większość plaż jest posiada niebieską flagą oznaczającą bezpieczeństwo oraz czystość. Natomiast wieczorami okolica zachęca do długich spacerów wzdłuż wybrzeża i podziwiania śródziemnomorskiej fauny i flory. Po drodze można wstąpić do barów na plaży zwanych „chiringuitos” na kieliszek sangrii.

Dla lubiących nocne życie, Cabo Roig będzie idealnym miejscem bowiem znajduje się tu wiele barów i restauracji w których życie tętni do białego rana. Bez względu na wiek czy zainteresowania każdy znajdzie tu odpowiednią alternatywę dla siebie. Plaże, baseny, pola golfowe, restauracje, bary, sklepy i mnóstwo atrakcji na pewno spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Warto również wspomnieć że Cabo Roig jest doskonałą bazą wypadową jeśli chodzi o zwiedzanie, do wszystkich większych miast bogatych w zabytki i atrakcje (Alicante, Murcia, Cartagena) jest około 60 km.

Elche

Miasto położone w prowincji Alicante w odległości 15km od Morza Śródziemnego, podzielone na dwie części przez skromną rzekę Vinalopó.

Swoje początki zawdzięcza Iberyjczykom, ale prawdziwy rozwój miasta w starożytności przypada na okres panowania Rzymian, którzy utworzyli tu swoją kolonię. W XIII wieku przejęto Elche od Maurów i nic nie stanęło na drodze dalszego rozwoju regionu.

Elche słynie głównie z Palmeral de Elche – tysiącletniego lasu palmowego, w którym rośnie ok 200 000 palm. Wyjątkowość tego miejsca potwierdza ogłoszenie go Światowym Dziedzictwem Kulturowym i Przyrodniczym UNESCO w 2000 roku jako przykład unikalnej agrokultury arabskiej na Starym Kontynencie.

Szczególną atrakcją jest zabytkowa rzeźba znaleziona w 1897 roku, której powstanie datuje się na 400-300 r p.n.e., przedstawiająca popiersie młodej, zamożnej kobiety – La Dama de Elche. Obecnie można ją podziwiać w Narodowym Muzeum Archeologicznym w Madrycie

Elche słynie także z przemysłu obuwniczego, będącego podstawa tej branży w całej Hiszpanii a także Europy. Znajduje się tu ok 1000 fabryk obuwniczych.

Pinar de Campoverde

Pinar de Campoverde – położone jest zaledwie 8 km od wybrzeża Costa Blanca w głąb lądu, usytuowane pomiędzy sosnowymi lasami oferuje piękne krajobrazy oraz sprzyjające warunki do relaksu.

Nieco na południe znajduje się popularny obszar Mar Menor z kilkoma doskonałymi kurortami plażami, najbardziej znane jest Lo Pagan, Santiago de la Ribera i Los Alcazares.

W centrum Pinar de Campoverde oferuje szeroki wybór restauracji i barów, a także supermarkety, korty tenisowe, baseny i banki, linia autobusowa która kursuje między Pinar de Campoverde i Pilar de la Horadada. W każdą niedziele odbywa się tu rynek uliczny, idealne miejsce do zakupu lokalnych upraw.

Na północny-wschód od Pinar de Campoverde położony jest znany obszar przyrody o nazwie Rio Seca ( „sucha rzeka”), to doskonałe miejsce do spacerów i podziwiania wielu gatunków flory i fauny, między innymi dzikie orchidee i rzadkich odmian palm karłowatych.

Pinar de Campoverde to spokojne miejsce szczególnie przyciąga ludzi którzy planują zamieszkać w Hiszpanii na stałe. Lasy, malownicze widoki, doskonały śródziemnomorski klimat z ponad trzystoma słonecznymi dniami w roku oraz wyjątkowo niskimi opadami, sprawia że można tu poczuć się jak w raju. Z dala od zgiełku i hałasu jaki panuje w nadmorskich kurortach, ale jednocześnie wystarczająco blisko, aby w ciągu kilku minut znaleźć się na plaży.

Guardamar del Segura

Guardamar (pełna nazwa Guardamar del Segura) oferuje wszystko, czego potrzeba do spędzenia urlopu w Hiszpanii. Otoczony jest przez dwa duże słone jeziora , które tworzą „Salinas de Guardamar” i są oficjalnym hiszpańskim rezerwatem przyrody.

Guardamar jest rozwijającym się ośrodkiem turystycznym i jednym z ważniejszych na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Z pewnością nie znajdziesz tutaj takich skomercjalizowanych miejsc jak na północ od Alicante( np. Benidorm). To miejsce zachowuje ten specjalny „hiszpański” klimaty i styl życia.

Stężenia soli oraz wysoka temperatura, tworzą szczególnie korzystny mikroklimat, zalecany przez lekarzy. Kąpiele w słonych jeziorach są coraz popularniejsze z wielu względów leczniczych. Klimat Guardamar czyni to miejsce idealnym do spędzania tutaj wakacji a także weekendowych wypadów dla stęsknionych słońca i zmęczonych ponurymi zimowymi miesiącami w Polsce.

La Mata

Typowo hiszpańska miejscowość położona jest tuż przy tętniącym życiem mieście Torrevieja posiada jedne z najlepszych plaż na wybrzeżu. La Mata zyskała swoją popularność dzięki wydobyciu soli.

Historia wydobycia soli w La Mata sięga czasów rzymskich, kiedy sól była wysoko cenionym towarem, a nawet używana jako waluta. Według historyków dochody wydobycia soli wspierały finansowo wyprawy Krzysztofa Kolumba.

Obecnie słone jezioro jest częścią chronionego Parku Naturalnego (Parque Natural de la Mata y Torrevieja) tworzy schronienie dla wielu gatunków ptaków.

Fiesty w La Mata – uroczyście obchodzi się Święto Virgen del Carmen w lipcu i Virgen del Rosario w październiku.

La Mata posiada duży wybór sklepów, barów i restauracji.

La Torre de la Horadada

Torre de la Horadada jest jednym z najbardziej wysuniętym na południe kurortem na Costa Blanca, To cichy, ale popularny nadmorski kurort z pięknymi plażami. Na południe od Torre de la Horadada leży Mar Menor i piękne wybrzeże Costa Calida w regionie Murcia. Na północy znajdziesz wszystkie popularne kurorty Orihuela Costa, Mil Palmeras, Campoamor, Cabo Roig, La Zenia, Playa Flamenca, Punta Prima, a wyżej, Torrevieja i Alicante

Najbliższe lotnisko jest w San Javier – Murcia, który jest oddalone tylko o 15 kilometrów, natomiast lotnisko w Alicante jest w odległości tylko 60 kilometrów. Oba lotniska połączone są z miastem autostradą AP-7.

W centrum miasteczka znajduje się kościół parafialny – Nuestro Senora – z oryginalną średniowieczną dzwonnicą. Jest kilka sklepów, małych barów i restauracji. Dzięki krystalicznie czystej wodzie, pięknym plażom i dużej marinie, Torre de la Horadada jest doskonałym miejscem wakacyjnym. W ten sposób łączy atmosferę sennego nadmorskiego miasteczka, a jednocześnie jest bezpośrednio podłączony ze wszystkimi lokalnymi atrakcjami sportowymi.

La Zenia

W sercu Orihuela Costa znajduję się miejscowość La Zenia. Otoczona przez piękne skaliste wybrzeże i malowniczo położone plaże. Jest to doskonałe miejsce wakacyjne miejsce aby odpocząć do zgiełku miasta a także dla rezydentów mieszkających tutaj na stałe. Zlokalizowane zaledwie 10 minut jazdy samochodem do miasta Torrevieja i 2 minuty od Cabo Roig daje niesamowite możliwości na odpoczynek i rozrywkę.

Posiada dwie przepiękne plaże Cala Bosque oraz Calla Cerrada, które oferują słońce, morze oraz Sangrie której można się napić w jednym z barów.

Los Alcazares

Los Alcazares zlokalizowany jest przy drodze N332 pomiędzy Cartagena i San Javier, na wybrzeżu Costa Calida. Ciepłe wody Mar Menor, piaszczyste plaże przyciągają turystów z całego świata, podczas gorących letnich miesięcy staje się oazą dla mieszkańców Murcii.

Los Alcazares stał się samodzielnym miastem w 1983 r. w związku z tym co roku miasto przez cały tydzień świętuje to ważne wydarzenie.

Los Alcazares dziś jest popularnym ośrodkiem turystyczny posiadającym duży wybór sklepów, barów i restauracji. Jest to popularne miejsce do uprawiania sportów wodnych takich jak windsurfing, żeglarstwo, skutery wodne, nurkowanie, i pływanie. Miłośnicy golfa w pobliżu znajdą kilka doskonałych pól golfowych.

Los Montesinos

Leżąca nieco na północ od słonego jeziora w Torrevieja , jest jedną z wiosek Vega Baja na południowym wybrzeżu Costa Blanca w Hiszpanii. Znajduje się w prowincji Alicante w Communidad de Valencia.

Chociaż wydaje się dość nowoczesnym miasteczkiem, jego historia sięga czasów rzymskich, wskazują na to odnalezione ruiny .

Przez wiele stuleci Los Montesinos zdecydowana większość mieszkańców pałała się rolnictwem, ale w ostatnich latach najbardziej dochodowym rynkiem okazała się turystyka. . Pomimo rosnącej popularności nieruchomościami ze strony Brytyjczyków tradycje hiszpańskie nie zostały utracone, a stare miesza się z kulturą przyjezdnych co sprawia że Los Montesinos jest niezwykle przyjaznym miejscem.

Fiesty i uroczystości w Los Montesinos mają ogromne znaczenie, Dzień Segregation (30 lipca), Virgen de Pilar (październik) i dzień św Cecilii (patronki miasta ), w listopadzie.

Los Montesinos znajduje się w głębiu lądu od Torrevieja, jest łatwo dostępne z autostrady AP-7. zjazdów 751 lub 754.

Mil Palmeras

Pierwotnie była to mała rybacka wioska, uzależniona od „białego złota”, którym była wydobywana tu sól. Morze i sól przez wiele lat stanowiły o bycie tutejszej ludności. Obecnie słone jeziora, które były źródłem białego złota stanowią Parki Narodowe i zachwycają różnorodnością zamieszkującego je ptactwa.

Rozkwit miejscowości przypada na XIX wiek, gdy król Karol IV przeniósł do Torrevieja administracje kopalni soli, a następnie zadbał o rozwój infrastruktury i wymiaru sprawiedliwości.

Aż do dziś sól jest towarem eksportowym numer jeden, a Torrevieja jest jednym z czołowych producentów soli w Europie.

Nie można mówić o tej miejscowości bez wspomnienia o trzęsieniu ziemi z 1829 roku.

Obecnie Torrevieja znana jest szerzej jako miejscowość turystyczna. Zdrowy mikroklimat zapewniony przez złoża soli, przepiękne plaże, dobra komunikacja – tylko godziną drogi od lotniska Alicante i pół godziny od lotniska w Murcji – przez cały rok przyciągają rzesze turystów.

Pilar de la Horadada

Pilar de la Horadada to mała miejscowość, leży na południu Costa Blanca. Miasto posiada przepiękną linię brzegową o drobnym piasku oraz jasnych wodach przeplatanych przez atrakcyjne zatoczki i plaże. Większość plaż została odznaczona niebieską flagą między innymi są to Playa de las Mil Palmeras, Playa de los Jesuitas-Cala Ricón, Playa del Puerto oraz Playa de las Higuericas.

W pobliżu solanek San Pedro znajdują się park naturalny na którego terenie można spacerować pośród wydm, a także podziwiać występujące tu flamingi.

Zabytki:
Wieża w Pilar de la Horadada pochodzi z VX wieku, która pełniła funkcję obronną przed napadami piratów, podobnie jak reszta wież zbudowanych wzdłuż wybrzeża
Muzeum archeologiczno-etnograficznego składa się z pięciu sekcji, poświęconej ochronie środowiska, do skamieniałości, numizmatyki i etnologii. Goście mogą również obejrzeć zgromadzoną broń oraz wyroby włókiennicze.

Playa Flamenca

Tętniące życiem osiedle położone na wybrzeżu Orihuela Costa jest popularnym miejscem dla turystów odwiedzających wybrzeże Costa Blanca. Dzięki wspaniałym plażom, niedawno odnowionej promenadzie Playa Flamenca przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów.

Playa Flamenca jest to przepiekne miejsce z małymi, kameralnymi plażami, dużą ilością sklepów barów i restauracji które znajdują się w pobliskim centrum handlowym. Znajdą też tutaj Państwo supermarket Mercadona. Nieopodal supermarketu Mercadona w sobotni poranek znajduje się targowisko, które przyciąga tłumy z całej okolicy.

Playa Flamenca cieszy się doskonałym śródziemnomorskim klimatem z gorącymi latami, łagodnymi zimami, co czyni to miejsce idealnym do zamieszkania na stałe a także na wakacje.

Punta Prima

To spokojna dzielnica znajdująca się zaledwie 4 km od dużego miasta Torrevieja. Oferuje atrakcyjne plaże w odległości spacerowej od apartamentów, restauracje i bary zachęcają do spróbowania prawdziwej hiszpańskiej kuchni ,a zwłaszcza specjałów takich jak paella i tapas. Nad samym morzem znajduje się imponująca promenada zachęcająca do spacerów po zmierzchu. Klimat jest wręcz idealny, gorące lato które łagodzi delikatna morska bryza, zimy gdzie średnia temperatur to około 18°C w styczniu, a słone jeziora w pobliżu Torrevieja sprawiają że jest to jedno z najbardziej zdrowych miejsc w Europie. Jeśli jesteś miłośnikiem uprawiania sportów Punta Prima będzie wymarzonym miejscem do wszelakich aktywności.

Rojales

Tradycyjna hiszpańska miejscowości Rojales leży w głębi lądu od Guardamar del Segura na południowym wybrzeżu Costa Blanca, liczy 16.000 mieszkańców.

Historia miejscowości sięga czasów Maurów w czasie okupacji arabskiej Hiszpanii (od VII do XIIIw.), którzy to wprowadzili skomplikowany system nawadniania istniejący do dzisiaj. Rzeka Segura wraz z systemem nawadniają otacza tereny w szczególności wykorzystywane przy uprawach owoców cytrusowych.

Historia Rojales została zdominowana przez rzekę Segura, która biegnie przez środek wsi, a jego najbardziej rozpoznawalnym elementem – Most Karola III obejmuje rzeki, imponujący most został zbudowany w 18 wieku a także tama i młyn z kołem wodnym.

Również bardzo ciekawe i warte odwiedzenia są jaskini El Rodeo – groty zbudowane na zboczu góry w XIX wieku. Tuż obok El Rodeo znajduje się słynny „Shell House” wykonany własnoręcznie przez Manuela Fulleda Alcaraz.

Częścią zamykającą Rojales są słone laguny la Mata i Torrevieja (Parque Natural de Las Lagunas de la Mata y Torrevieja), doskonałe miejsce dla turystów pieszych, rowerowych lub obserwacji ptaków.

Rojales usytuowany jest tuż przy CV920 między Guardamar del Segura i Orihuela, dystans od lotniska w Alicante to około 30 minut jazdy samochodem.

San Miguel de Salinas

Zlokalizowane jest w centrum południowej części Costa Blanca posiada korzystne połączenie z autostrada. Jeśli chcesz spędzić swoje wakacje na piaszczystych plażach oznaczonych „Niebieska Flaga” masz ich wiele do wyboru 10 km od miasta. W równej odległości znajdują sie ważne historyczne ośrodki takie jak Alicante, Cartagena, Murcja, znajdują sie tu także unikalne słone jeziora oraz hektary gajów pomarańczowych, cytrynowych i migdałowych, porastające zbocza gór.

Dla lubiących aktywny wypoczynek San Miguel może zaproponować praktycznie wszystko. Wiele pól golfowych, jazdę konną, wędkowanie, spacery przełajowe. A dla lubiących atrakcje nocne wiele hiszpańskich barów, restauracji oraz klubów, gdzie można się bawić przy hiszpańskiej muzyce do białego rana.

San Pedro del Pinatar

San Pedro del Pinatar położone jest na północ od Mar Menor na wybrzeżu Costa Calida. Posiada ciekawe i zachwycające miejsca, które stały się ulubionym celem turystów wszystkich narodowości, jak również samych Hiszpanów w szczególności mieszkańców Murcia którzy kochają tę część wybrzeża zwłaszcza podczas gorących letnich miesięcy. Ilość mieszkańców to i około 21.234 , choć oczywiście liczba ta wzrasta znacznie w okresie letnim, jego powiat i gmina obejmuje obszar 21.7km2.

Samo miasto ma duży wybór sklepów, barów i restauracji dodatkowo cotygodniowy targ uliczny, która odbywa się w każdy poniedziałek. San Pedro del Pinatar szczyci się doskonałą przystanią i jest rajem dla miłośników sportów wodnych, takich jak windsurfing, żeglarstwo, nurkowanie, i narty wodne.

Dla miłośników golfa, San Pedro del Pinatar jest idealnym miejscem, ponieważ posiada trzy pola golfowe w odległości piętnastu minut jazdy samochodem (Las Ramblas, Campoamor i Villamartin) , a także oddalone nieco dalej pola golfowe Roda, La Manga, La Torre Golf Resort i Mar Menor Golf Resort.

Przez wieki San Pedro del Pinatar było wioską utrzymującą się z rybołówstwa, rolnictwa i produkcji sol. W San Pedro del Pinatar znajduje się chroniony park (Parque Regional de Salinas y Arenales de San Pedro) jest ważnym obszarem dla ptaków migrujących (w szczególności flamingówi)

San Pedro del Pinatar ma kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia w tym Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym, Museo de la Cofradía, Casa del Reloj (dawny dom znanego polityka Emilio Castelar, prezydenta Pierwszej Republiki) i targ rybny.

San Pedro del Pinatar znajduje się zaledwie 4 km na północ od San Javier (Murcia), lotniska i jest łatwo dostępne z drogi N332 i od autostrady AP-7.

Santa Pola

Jedno z niewielu miejsc na wybrzeżu które pozostało niemalże nietknięte przez masową turystykę. Jednak ludności miasta znacznie wzrasta w miesiącach letnich, głównie z powodu napływu osób przybywających na wakacje. Odwiedzający miasto to przede wszystkim Hiszpanie którzy posiadają tu nieruchomości wakacyjne.

Centrum życia podobnie jak w wielu hiszpańskich miastach jest rynek, w Santa Pola znany jest jako Plaza de la Glorieta. Wiele rodzin gromadzi się tu wieczorem by wypić drinka lub zjeść lody, knajpki w sezonie są otwarte do wczesnych godzin porannych. Po jednej stronie placu jest wspaniały 16-te wiecznym zamku, funkcjonujący po dziś dzień, w trakcie wydarzenia w kraju i różnych fiestach.

Miasto ma wiele wspaniałych plaż, w tym ponad 4 km z drobnym piaskiem i krystaliczną wodą. Kuchnia w Santa Pola to przede wszystkim tradycyjne hiszpańskie dania bogate w owoce morza. Największe stężenie restauracji znajduje się wzdłuż morskiej promenady.

Więc jeśli szukasz miasta z wyjątkową hiszpańską atmosferą, z pięknymi plażami, doskonałym jedzenie Santa Pola z pewnością jest warto polecenia.

Isla de Tabarca

Odwiedzając wybrzeże Costa Blanca, koniecznie musisz odwiedzić jedyną zamieszkałą wyspę w regionie Valencia – Tabarca.

Tabarca jest zlokalizowana w pobliżu przylądka Santa Pola na wysokości miasta Alicante. Archipelag ten składa się z wielu wysepek takich jak : La Nau, L’escull Roig, La Galera, La Sabata oraz L’escull Negre, które to otaczają przepiękne rafy. Wyspa ta ma orientacyjnie 1800 m długości i ok. 400 m w najszerszym punkcie. Na tej wspaniałej wyspie w 2009 r. zamieszkiwało na stałe 73 osoby.

Atrakcją wyspy jest podwodny Park Przyrodniczy, założony w 1986 roku, można go zwiedzać wykorzystując sprzęt do nurkowania lub podziwiać zapierające dech w piersiach widoki z łodzi z przeszklonym dnem. Goście odwiedzający wyspę powinni zwiedzić muzeum, tradycyjny kościół oraz malowniczy port rybacki, można również korzystać z przepięknych plaż o delikatnym białym piasku, oraz kameralnych zatoczek.

Będąc na wyspie należy, spróbować specjałów tradycyjnej kuchni hiszpańskiej, bogatej w świeże ryby i owoce morza popijając to regionalnym winem.

Wizyta zajmuje zazwyczaj jeden dzień, możliwe jest również zakwaterowanie. Wycieczkę statkiem można zorganizować wygodnie z portu w Alicante, Benidorm, Torrevieja, Santa Pola, Guardamar.

Villamartin

Villamartin szybko staje się jednym z najbardziej prestiżowych pól golfowych w Hiszpanii, posiada wszystkie udogodnienia, których można oczekiwać , a ceny nieruchomości są bardzo przystępne.

Dodatkowo wspaniały klimaty, niezatłoczone plaże, oraz dużo życia dookoła, sprawia że Villamartin przyciąga co roku wielu turystów którzy spędzają tutaj swój urlop grając w golfa i wygrzewając się na plaży

Około 5 minut jazdy samochodem od Villamartin znajdziemy liczne plaże takie jak La Zenia , Cabo Roig czy Dehesa de Campoamor. Wszystkie te plaże regularnie są nagradzane Europejska Niebieską Flaga, która jest gwarancją wysokiego standardu i udanych wakacji dla całej rodziny.

Villajoyosa

Villajoyosa jest typowym małym miasteczkiem hiszpańskim położonym nad samym morzem Śródziemnym. Leży pomiędzy Alicante, a Benidorm, które tętni życiem przez 24 godziny na dobę – muzyka, wino i śpiew do białego rana. Znajduje się 15 minut samochodem od terenów górskich.

Ma około 30,000 mieszkańców, jest zarówno portem rybackim jak i miastem gdzie znajdują się dwie fabryki czekolady.

Przy promenadzie i w mieście są liczne restauracje i bary które wieczorem wypełniają się barwnym tłumem turystów.

Można tu bawić się do wczesnych godzin porannych. Przyjemnie jest dostosować się do hiszpańskiego trybu bycia i czerpać przyjemności z życia pełnymi garściami. W porze zimowej kwitną tu i owocują drzewa cytrusowe a w lutym i marcu wzgórza i kotliny różowią się kwitnącymi drzewami migdałowymi.

W ciągu roku są tu organizowane liczne fiesty ale najważniejszą z nich jest piękna i kolorowa w drugiej połowie lipca, fiesta ‚Moros y Cristianos’.