Informacje

Podróż do Alicante

Podróż samolotem

Najwygodniej podróżować jest samolotem. Linie lotnicze Norwegian oferują bezpośrednie połączenia 2 razy w tygodniu z Warszawy do Alicante. Natomiast linie RyanAir połączenia z Poznania, Krakowa, Gdańska i Wrocławia. Samoloty linii lotniczych RyanAir latają 3 razy w tygodniu z każdego z miast. Lot trwa około 3 godziny. Przy wcześniejszej rezerwacji można uzyskać naprawdę atrakcyjne ceny biletów.

Podróż samochodem

Samochód prawdopodobnie okaże się jednym z najtańszych środków dojazdu do Hiszpanii, jeśli będzie nim podróżować kilka osób. Podróż samochodem daje dużo większe Nie trzeba też martwić się ograniczeniami bagażowymi. Kłopotliwe jest natomiast spędzanie za kierownicą wielu godzin dziennie, problemy z parkowaniem w centrum dużych miast europejskich, ryzyko kradzieży i ewentualnego wypadku drogowego czy awarii samochodu. Mniej będzie też okazji do zawierania nowych znajomości, o które tak łatwo w czasie podróży autobusem czy pociągiem.

Odległość drogowa między Warszawą a Alicante wynosi prawie 3000 km. Najkrótsza trasa wiedzie przez Niemcy, Francję i północną Hiszpanię. Jeśli ktoś chciałby zwiedzić po drodze Alpy, może jechać przez Austrię i Szwajcarię, nadkładając nieco drogi. Miłośnicy Morza Śródziemnego mogą wybrać jeszcze dłuższą trasę przez Austrię, Włochy i wzdłuż południowych wybrzeży Francji i Hiszpanii.

Podróż autobusem

Najwięcej połączeń autokarowych między Polską a Hiszpanią oferuje firma Intercars z siedzibą we Francji. Autobusy odjeżdżają 2 razy w tygodniu z Warszawy, Łodzi, Częstochowy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Opola i Gliwic. Trasa przejazdu prowadzi przez Słowację, Austrię i Włochy do Nicei we Francji, tam najczęściej następuje przesiadka autobusu jadącego do Walencji a następnie do Alicante. Podróż z Warszawy na Costa Blanca zajmuje ponad 50 godzin. Bilety są ważne 6 miesięcy od momentu wystawienia, można kupić bilet otwarty, czyli bez ustalonej daty powrotu, lub też zmienić datę powrotu za niewielką dopłatą. Dzieciom w wieku 4-12 lat przysługuje zniżka 20%. Do autobusu można zabrać 2 sztuki bagażu o łącznym ciężarze do 30 kg oraz jeden bagaż podręczny do 5 kg.