Informacje

Przewodnik kupującego

Znalezienie odpowiedniej nieruchomości

Wielu klientów odwiedzając Costa Blanca zna już okolice i bez problemu potrafi odnaleźć się na miejscu. Jednak osobom, które nie znają okolicy proponujemy przed oglądaniem jakichkolwiek nieruchomości dobre zapoznanie się z regionem. Jakość plaż, odległość od supermarketu, ilość osób mieszkających w danych kompleksach , natężenie ruchu samochodowego w okolicy to z pozoru mało istotne rzeczy, jednak potem one decydują o zadowoleniu z zakupionej nieruchomości.

Rodzaj szukanej nieruchomości oraz jej przeznaczenie

Wiele osób przyjeżdżając z zamiarem zakupu konkretnego rodzaju nieruchomości, często kupuje zupełnie coś innego. Jeśli jedziemy do Hiszpanii z zamiarem zakupu np. apartamentu dobrze jest też zobaczyć ofertę domów szeregowych, a nawet willi. Wille oddalone około 5 km od morza są w podobnych cenach jak apartamenty przy samej plaży. Musimy odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie : Czy nieruchomość zakupiona w Hiszpanii ma być na własne potrzeby czy do wynajmu, czy może na własne potrzeby oraz wynajmu podczas naszej nieobecności w Hiszpanii.

Wybór pośrednika

Wybór uznanego pośrednika nieruchomości pomoże z pewnością oszczędzić Państwa czas i w wielu przypadkach również pieniądze. Na Costa Blanca znajduje się wiele doskonałych agencji. Są też niestety i takie, którym brakuje profesjonalizmu, wiedzy i odpowiedniego produktu. Jest zatem ważne, aby znaleźć odpowiedzialnego i profesjonalnego pośrednika z rekomendacjami osób trzecich. Dobry pośrednik musi wysłuchać klienta i odpowiednio zinterpretować jego potrzeby. Dobry agent dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem o rynku oraz potrafi zaprezentować odpowiednie oferty. Ponad wszystko dobry sprzedawca NIE POWINIEN „namawiać” do zakupu. Decyzja o zakupie jest bardzo ważna i musi być podjęta ze 100 % przekonaniem, że to jest właśnie ta nieruchomość.

Lokalizacja kupowanej nieruchomości

Jeśli zdecydują się Państwo na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego w nowo powstającej dzielnicy, proszę pamiętać, iż w okolicy są działki na których prędzej czy później rozpocznie się budowa i zapełnią się przestrzenie dziś niezabudowane. Państwa spokój i relaks może zakłócić wieloletni plac budowy. Zakup nieruchomości z drugiej ręki daje możliwość zobaczenia ukończonych prac w danej okolicy . Gwarantuje, iż nic więcej nie zostanie zbudowane. Ale często bywa, iż nieruchomości z rynku wtórnego są o wiele droższe niż z rynku pierwotnego

Bezpieczeństwo zakupu

Ważną sprawą jest upewnienie się, że wokół wybranej nieruchomości jest odpowiednio duża przestrzeń, która da Państwu prywatność i nie zasłoni widoków za które dziś się płaci.Upewnijcie się Państwo, że wszelkie możliwe prawne zabezpieczenia inwestycji są dostępne. Jeśli zdecydujecie się na zakup nieruchomości w budowie, developer jest zobligowany do przedstawienia ubezpieczenia lub gwarancji bankowej zabezpieczającej środki na wypadek nieukończenia inwestycji. Developerzy powinni również przedstawić plany i wszelkie niezbędne pozwolenia. Doświadczony prawnik zawsze uzyska bez problemu takie dokumenty. Jako pierwsza firma w rejonie Costa Blanca oferujemy obsługę prawnika mówiącego w języku polskim.

Zakup, negocjacje ceny, co zrobić żeby nie przepłacić

Najlepszą zasadą na zweryfikowanie ceny nieruchomości jest sprawdzenie, jak wycenione zostały podobne, ostatnio sprzedane nieruchomości w interesującej nas okolicy. Aby mogli Państwo przeprowadzić taką analizę porównawczą, Wasz pośrednik powinien wykazać się dobrą wiedzą i znajomością rynku. Najlepszą metodą jest zaufanie samemu sobie i obejrzenie odpowiednio dużej liczby nieruchomości i wyrobienie sobie własnego zdania na temat właściwej wyceny poszczególnych z nich.

Przed złożeniem oferty zakupu musimy być pewni, że chcemy kupić tę nieruchomość. W przypadku składania oferty na każdą oglądniętą nieruchomość, pośrednik oraz właściciele potraktują nas niepoważnie. Z pomocą agenta dobrze jest zrozumieć intencje sprzedającego, dobrze jest wyczuć dolną, akceptowalną granicę ceny. Pamiętajmy jednak, aby złożyć wiarygodną i rozsądną propozycję. W przeciwnym wypadku sprzedający nawet nie zainteresuję się nasza ofertą.

Zakup z myślą o przyszłości

Ważną rzeczą, często jednak zapominaną przez kupujących, jest myśl o odsprzedaży nieruchomości w przyszłości. Dobrze kierować się założeniem : „Przy zakupie pomyśl o sprzedaży” Proszę nie zapominać, iż nabyta dziś nieruchomość jest lokatą naszego kapitału.

Obok naszych upodobań, marzeń, nie możemy zapomnieć o pojęciu inwestycji. Lokalizacja, standard wykonania, ilość sypialni, widok, to ważne czynniki które pozwolą odsprzedać nam nieruchomość z zyskiem, a nie ze stratą.


Pobierz przewodnik - 996kB