Samochód

Wskazówki dotyczące wynajmu

Rezerwuj przez Internet

Często rezerwacja przez Internet kosztuje mniej niż rezerwacja telefoniczna lub osobista.

Rezerwuj wcześnie

Im dłuższa zwłoka przed rezerwacją, tym wyższy koszt wynajmu. Tak jak w innych sektorach gospodarki, tutaj też liczy się podaż i popyt. Im większy popyt, tym wyższe ceny. Wielkość wzrostu cen wraz z upływem czasu nieraz potrafi zadziwić.

Rezerwacje weekendowe

Firmy wynajmujące samochody definiują weekend jako okres od czwartku wieczór lub piątku rano do niedzieli wieczór lub poniedziałku rano. Weekendowa rezerwacja może być tańsza niż wynajem samochodu np. na sobotę – niedzielę.

W czasie porównywania cen

Należy pamiętać, że niektóry firmy wynajmujące samochody wyświetlają stałą stawkę po to, by później zaskoczyć ceną końcową, która jest od niej dużo wyższa. Warto także sprawdzić, czy w danej firmie obowiązuje limit kilometrów.

Szukaj lepszego samochodu w lepszej cenie

Czasami można zmienić klasę na wyższą przy bardzo małej dopłacie. W niektórych przypadkach jest to nawet tańsze. Dlatego też należy sprawdzić również ceny wynajmu samochodów w innych kategoriach niż początkowo zakładana.

Uważnie dobieraj rozmiar samochodu do liczby pasażerów

Korzystanie z samochodu, który jest za mały w stosunku do potrzeb, zajmuje naprawdę dużo czasu i sprawia kłopoty. Warto pomyśleć o swoim bagażu i innych pasażerach – czy wybrany pojazd pomieści wszystko.

Zwróć samochód na czas

Aby uniknąć wysokich opłat karnych, należy zwracać samochód na czas. Jeśli masz zamiar korzystać z samochodu dłużej, pamiętaj, aby odpowiednio wcześniej zadzwonić i to zgłosić.